آمارگیری از زائرین راهیان نور

آمارگيري الكترونيكي

سال‌هاي گذشته آمارگيران مشخصات لازم كاروان‌ها و بازديدكنندگان را در فرم‌هاي آمارگيري وارد مي‌كردند و در پايان عمليات آمارگيري، اطلاعات به صورت كامل وارد بانك اطلاعاتي و نرم‌افزار مربوطه مي‌گشت، اما در سال 88ـ87 با نرم‌افزار طراحي شده و پياده كردن آن در دستگاه‌هاي P.P.C تمام اطلاعات زائرين مناطق عملياتي جنوب به صورت الكترونيك ثبت، ورود اطلاعات به صورت دستي نبوده و كاملاً اتوماتيك انجام مي‌شد.

با ورود خودرو در ابتداي يادمان برچسب آماري به آن وسيله نصب مي‌گرديد و به وسيله دستگاه PPC (باركدخوان) باركد مربوط خوانده مي‌شد و علامت يادمان مربوطه در برچسب الصاقي ثبت مي‌گرديد و اطلاعات و آمار آن وسيله نقليه (به تفكيك زن و مرد و كودك، نوع وسيله نقليه، نوع كاروان اعزامي، شهر و...) در دستگاه PPC وارد مي‌شد. در صورتي كه خودرو قبلاً در يكي از يادمان‌هاي تحت پوشش وارد شده بود، در يادمان بعدي فقط علامت مربوط به آن يادمان روي برچسب و داخل دستگاه براي آن باركد خوانده شده ثبت مي‌گرديد.

 دستگاه PPC 

       

  1ـ تهيه تعداد 18 دستگاه P.P.C و نصب نرم‌افزار آمارگيري بر روي آن

2ـ استفاده از دستگاه‌ها در 6 يادمان اصلي : شلمچه ، اروندرود ، طلائيه ، چزابه ، فكه ، فتح‌المبين

3ـ دو دستگاه به عنوان پشتيبان در مواقع ايجاد مشكل استفاده مي‌شد.

4ـ كليه نيروهاي آمارگيري پس از آموزش تخصصي دستگاه PPC و روش‌هاي انجام كار، برنامه آمارگيري از زائرين را از تاريخ 1/12/87 شروع و تا پايان روز 12/1/88 به پايان رسانيدند.

نرم‌افزار آمار

 نرم‌افزار آماري به صورت قراردادي توسط كارشناسان مجرب تهيه شده و با دو نگارش مخصوص دستگاه‌هاي P.P.C و ديگري نرم‌افزار مادر مخصوص جمع‌آوري كليه آمار و اطلاعات با قابليت تحليل و ارائه خروجي‌هاي مختلف نموداري مي‌باشد.

نتيجه آماري بازديدكنندگان مناطق عملياتي جنوب 88ـ87 به صورت كامل و نموداري و با تفكيك موضوعات مختلف تهيه شده و قابل ارائه به طور جداگانه مي‌باشد.

 

  5ـ مركز آمار ايران

  

 جهت ارتقاء كيفيت كار آمارگيري و مطابقت اين كار با علوم روز آماري به مركز آمار ايران مراجعه و جلسات پي‌درپي قبل از شروع كار انجام شد. نتيجه جلسات و مشورت‌هاي بعمل آمده مثبت بوده و هماهنگي‌هاي لازم و تعاملات تنگاتنگي جهت بهتر برگزاري اين امر با مركز آمار ايران انجام شد.

نمايندگان اعزامي از مركز آمار ايران بررسي ميداني طرح را در استان خوزستان به عهده داشتند. گروه مربوطه از نزديك نحوه آمارگيري و ورود اطلاعات را مشاهده كردند. لازم به ذكر است كه برنامه آمارگيري از زائرين كاروان‌هاي عملياتي جنوب با معيارهاي مركز آمار تا حد مطلوب مطابقت داشت.

كارشناسان محترم پس از بازديد از مناطق عملياتي جنوب نقاط قوت طرح، انتقادات و پيشنهادات خود را جهت هر چه بهتر برگزار شدن  طرح آمارگيري به طور مكتوب ارائه نمودند.

معرفی موسسهنظرات و انتقاداتهمكاري با موسسهتماس با ماجستجوی پیشرفته
            
             
             تمامي حقوق اين سايت متعلق به موسسه فرهنگي هنري طلايه داران نور آفاق مي باشد.1393