معرفی طرح

طرح آمارگيري و ارتباط‌ با زائرين كربلاي ايران:

طرح تداوم ارتباط با زائرین با آمارگیری از زائرین راهیان نور در طرح جامع امتداد تلفیق و به نام طرح آمارگیری و ارتباط با زائرین راهیان نور کربلای ایران انجام گردید.

این طرح شامل 3 بخش  آمار گیری،  توزیع بسته های فرهنگی و تداوم ارتباط با زائرین از طریق تولیدات  ارتباطی موجود در بسته های فرهنگی انجام پذیرفت. این طرح به صورت گسترده و به سفارش ستاد مرکزی راهیان نور انجام گردید. بدین صورت که در مبادی ورودی هر یادمان تیمی مجهز به دستگاه های آمارگیری و نیروهای تعلیم دیده در بازه زمانی ابتدای اسفند تا اواسط فروردین تمام ترددها (اتوبوس و ماشین شخصی) را با ذکر تعداد زائر ثبت کرده و تیم فرهنگی نیز به توزیع بسته های مختلف فرهنگی می پرداختند که سالیانه بیش از یک میلیون بسته فرهنگی تولید و توزیع می شد.

اهداف

1) تهيه آمار به صورت كاملاً تخصصي، قابل تجزيه وتحليل و دقيق با نگاه به تجربيات گذشته و رفع مشكلات قبل و جبران نواقص گذشته.

2) در دست داشتن گلوگاه‌هاي ورودي يادمان‌ها جهت اطلاع‌رساني و راهنمايي كاروان‌ها و زائرين شخصي از برنامه‌هاي فرهنگي و يا ساير برنامه‌ها در يادمان‌ها.

3) القاء حس ورود به مناطق جنگي و عملياتي.

4) جمع‌آوري اطلاعات مربوط به كاروان‌ها و مديران كاروان‌ها.

5) آماده‌سازي فضاي روحي زائرين براي استفاده بيشتر از اردوي راهيان نور در ورود به منطقه و يادمان‌ها با ارائه بسته محصولات فرهنگي.

6) اجراي برنامه‌هاي فرهنگي جهت‌دار و بهره‌وري حداكثري از بسته‌هاي هديه و ساير برنامه‌هاي فرهنگي.

7) زمينه‌سازي ارتباط زائرين در طول سال.

     8) جريان‌سازي فرهنگي با رويكرد سوق دادن زائرين به مطالعه كتاب و كتابخواني.

 

نمای عمومی از طرح:

 

 

ايستگاه‌هاي آمارگيري:

ايستگاه‌هاي آمارگيري در ورودي‌هاي يادمان‌هاي شلمچه، اروندكنار، شرهاني، قلاويزان، فكه، طلائيه، فتح‌المبين و چزابه مستقر شده و مطابق فرآيند ذيل عمل مي‌نمايد.

 

 

 شرحي بر كتابچه امتداد همراه دوم وفرم ويژه امتداد:

همانگونه كه در اهداف طرح ذكر شد، ارتباط‌گيري با زائرين و توسعه فرهنگي، همچنين تقويت سامانه‌هاي ارتباطي شبكه فرهنگي به عنوان دو هدف اساسي اين طرح مي‌باشند. كتابچه امتداد همراه دوم و فرم ويژه امتداد نقش كليدي را در راستاي تحقق اين اهداف دنبال مي‌كنند. در واقع كتابچه امتداد همراه دوم به معرفي سامانه‌هاي ارتباطي شبكه فرهنگي امتداد مي‌پردازد و فرم ويژه امتداد امكان بهره‌گيري مخاطبان از اين سامانه‌ها را فراهم مي‌سازد.

فرم ويژه امتداد داراي پلاك امتداد (كد ارتباطي) مي‌باشد.

سامانه‌هاي ارتباطي كه در كتابچه امتداد معرفي مي‌شوند و از طريق فرم ويژه امتداد امكان بهره‌برداري از آن‌ها فراهم مي‌شود، به شرح ذيل مي‌باشند:

1)   دريافت هديه از سنگرهاي امتداد

زائرين با تكميل فرم ويژه امتداد و ارائه آن به ايستگاه‌هاي امتداد، هديه ويژه امتداد را با توجه به انتخاب نوع هديه خود (خانواده، جوانان، نوجوانان و كودكان) دريافت مي‌نمايند.

 

2)  اشتراك ماهنامه امتداد

در مناطق عملياتي امكان اشتراك اين ماهنامه با تخفيف 30% از طريق پرداخت وجه مربوطه همراه با ارائه فرم ويژه امتداد به ايستگاه‌هاي امتداد مستقر در يادمان‌ها ایجاد گردیده بود.

 

3) اشتراك باشگاه محصولات فرهنگي امين

در اين طرح كه با ظرفيت محدود اجرا گردید، مخاطبان با ارائه مبلغ 50.000 ريال به ايستگاه‌هاي امتداد، به مدت 6 ماه، هر ماه 20.000 ريال (جمعاً 120.000 ريال در سال) اعتبار خريد محصولات فرهنگي در اختیار داشتند. با ورود به سايت امتداد و عماد علاوه بر عضويت در اين باشگاه از ليست كتاب‌هاي موجود جهت خريد اطلاع حاصل مي‌ گردید.

كساني كه به عضويت باشگاه كتاب امين درمي‌آمدند، امكان مي‌يافتند تا از مجموعه گسترده از محصولات فرهنگي برگزيده به صورت اماني استفاده نمايند.

 

4)  دريافت بسته رنگين‌كمان امتداد

اين بسته جهت استفاده اعضاي باشگاه امين بوده است.

بسته رنگين‌كمان امتداد با تعداد محدود و از طريق تكميل اطلاعات از طريق پايگاه اينترنتي امتداد نيز به زائرين اهدا مي‌گردید.

بسته رنگين‌كمان شامل موارد ذيل مي‌باشد:

  1ـ كتاب ويژه مسابقه كتابخواني امتداد

  2ـ نرم‌افزار چند رسانه‌اي پلاك

  3ـ سالنامه جيبي امتداد.

 

5)  شركت در مسابقه كتابخواني امتداد

براي كساني كه جهت دريافت بسته رنگين‌كمان امتداد، فرم اطلاعات را از طريق سايت امتداد تكميل می نمودند، كتاب ويژه مسابقه كتابخواني امتداد همراه با سئوالات مسابقه همزمان با ايام فتح خرمشهر ارسال مي‌گردید و جوايز برگزيدگان طي مراسمي ويژه در هفته دفاع‌مقدس  به ايشان اهدا مي‌گردید.

 

6)  پيش‌ثبت نام اردوهاي راهيان نور غرب و جنوب كشور

پيش ثبت‌نام اردوها نيز از طريق پايگاه اينترنتي امتداد امكان‌پذير بوده، شرايط و هزينه‌هاي سفر متعاقباً به ثبت‌نام كنندگان اعلام می گردید.

 

 

7) بهره‌مندي از خدمات ويژه امتداد همراه

در اين بخش، امكانات سامانه بي‌سيم‌چي امتداد به زائرين معرفي مي‌گردید و درباره سيستم‌هاي بلوتوث مستقر در ايستگاه‌هاي امتداد و نحوه استفاده از آن، به مخاطبان اطلاع‌رساني مي‌شد.

 

سنگرهاي امتداد:

ايستگاه‌هاي امتداد در داخل يادمان‌هاي شلمچه، اروندكنار، فتح‌المبين، طلائيه و فكه تحت عنوان سنگرهاي امتداد مستقر بودند. سنگرهاي شملچه، فتح‌المبين، طلائيه و فكه سنگرهاي عمومي و سنگر اروندكنار سنگر ويژه مي‌باشد.

 

الف) سنگرهاي هداياي امتداد:

در تمامي ايستگاه‌‌هاي امتداد، فرم ويژه امتداد از زائرين دريافت شده و در مقابل هديه ويژه امتداد به ايشان اهدا مي‌گردید. اين هديه بنا به انتخاب زائر در بسته‌بندي ذيل ارائه مي‌شد.

 

1 . بسته فرهنگي جوانان امتداد شامل:

ويژه‌نامه جوانان امتداد

فصلنامه چند رسانه‌اي خط امتداد

كارت پستال يا عكس با موضوع جوانان و دفاع‌مقدس (متنوع)

مسابقه ويژه جوانان

 

2. بسته فرهنگي بانوان امتداد شامل:

ويژه‌نامه بانوان امتداد

فصلنامه چندرسانه‌اي خط امتداد

كارت پستال يا عكس با موضوع بانوان و دفاع‌مقدس (متنوع)

مسابقه ويژه بانوان

 

3.بسته فرهنگي كودكان امتداد شامل:

كتاب داستان امتداد

مسابقه نقاشي كودكان

برگه بن تخفيف محصولات فرهنگي كودك و نوجوان

پازل كودكان

 

4. بسته فرهنگي نوجوانان امتداد شامل:

ويژه نامه نوجوانان امتداد

مسابقه ويژه نوجوانان

برگه بن تخفيف محصولات فرهنگي كودك و نوجوان

كارت پستال يا عكس با موضوع نوجوانان و دفاع‌مقدس (متنوع)

 

ب) سنگر امتداد همراه:

در اين سنگر امتداد همراه سيستم بلوتوث امتداد مستقر شده و در مورد بهره‌مندي خدمات سامانه بي‌سيم‌چي امتداد، توضيحات لازم به زائرين ارائه مي‌گردید.

 

ج‌)    سنگر ماهنامه امتداد:

در اين سنگر، مجموعه نشريات امتداد از ابتدا تا كنون در معرض ديد زائرين قرار گرفته و علاقه مندان به اشتراك نشريه امتداد در مي‌آمدند.

 

د) سنگر ويژه امتداد در يادمان اروندكنار:

در سنگر ويژه امتداد مستقر در اروندكنار، علاوه بر فضاسازي خاص، خدمات و بخش‌هاي ذيل نيز علاوه بر ساير ايستگاه‌ امتداد، براي مخاطبان ارائه مي‌گردید:

 

  •    فروشگاه بزرگ محصولات فرهنگي عماد
  •    پخش فيلم در سينماي اروند كنار
  •    حضور گروه تحريريه امتداد در سنگر ماهنامه امتداد
  •    غرفه محصولات فرهنگي ويژه كودكان و نوجوانان
  •    سنگر ويژه بانوان امتداد
  •    ايستگاه پاسخگويي به سؤالات  
  •    اجراي طرح باشگاه محصولات فرهنگي امين
معرفی موسسهنظرات و انتقاداتهمكاري با موسسهتماس با ماجستجوی پیشرفته
            
             
             تمامي حقوق اين سايت متعلق به موسسه فرهنگي هنري طلايه داران نور آفاق مي باشد.1393