ديار آيينه

اردوهای زیارتی شهر مقدس قم

اردوهای دیار آیینه

 

شهر مقدس قم، از اماکن زیارتی ویژه ای است که بدلیل ظرفیتهای زیارتی و معنوی همچنین مختصات جغرافیایی آن، مورد توجه و مراجعه جمعیت زیادی از اقشار مختلف جامعه است. از میان خیل عظیم این سفرها، اردوهای زیارتی دانش آموزان و داشنجویان سهم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند. درحالیکه تقریباً کل برنامه این اردوها معطوف به زیارت حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران گردیده است، فرصتهای مهمی مورد غفلت واقع می شوند:

  • سایر ظرفیتهای معنوی، فرهنگی و انقلابی شهر قم  من جمله شهدای شاخص انقلاب و دفاع مقدس، امامزادگان و علمای برجسته جهان تشیع که ظرفیت های بسیار مناسبی برای تعریف یک سیر محتوایی هدفمند در اردو هستند.
  • فرصت تأثیر گذاری و استفاده از جمع با نشاط مخاطبان که از بعلت عدم دریافت خدمات اقامتی، رفاهی و تفریحی مناسب، از این فضای مذهبی دچار خستگی و دلزدگی می شوند.

طرح اردوهای 48 ساعته دیار آیینه با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای تأثیرگذاری بر روی مخاطب و نیز غنی سازی سیر محتوایی اردوهای زیارتی شهر مقدس قم، طراحی و تدوین گردیده است. این اردوها، با همراهی تیمی از طلاب و دانشجویان توانمند و آگاه، شروع شده و بر اساس برنامه مشخص، ضمن زیارت اماکن مقدسه مذکور علاوه بر دریافت خدمات اقامتی مناسب، از برنامه های ورزشی و تفریحی هماهنگ شده نیز استفاده می نمایند. با این ترکیب برنامه ای و با پیاده سازی طرح های متنوع فرهنگی در جمع شرکت کننده طی بخشهای مختلف برنامه ها، فرصتهای ایده آل تربیتی برای تیمهای سرپرست، فراهم شده و به ایفای نقش تعریف شده می پردازند.

 

 

معرفی موسسهنظرات و انتقاداتهمكاري با موسسهتماس با ماجستجوی پیشرفته
            
             
             تمامي حقوق اين سايت متعلق به موسسه فرهنگي هنري طلايه داران نور آفاق مي باشد.1393