فعاليت هاي انجام شده

فعاليتهاي انجام شده:

به منظور دستیابی به اهداف فرهنگی موسسه طلایه داران فعالیتهای متنوعی انجام گرفته که اهم آن به شرح ذیل می باشد: 

  •    غنی سازی اوقات فراغت جوانان
  •    ترویج فرهنگ دفاع مقدس
  •    تولید و عرضه محصولات فرهنگی در سطح ملی
  •    ترویج فرهنگ کتاب خوانی با رویکرد تولید کتاب خوب و کتب ارزشی

  اردوهای فرهنگی پرورشی فصل رویش با نظر به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد برنامه هایی به منظور اشباع نمودن حس هیجان طلبی در نسل جوان بوجود آمد. این اردوها در قالب دوره های 3 تا 6 روزه در اردو گاه هایی که دارای شرایط برگزاری طرح بوده اند برنامه ریزی و اجرا گردیده است. این اردوها تاکنون در پادگان های نیروی دریایی زیباکنار و بابلسر ، پادگان لشگر 16منجیل، شهرک سینمایی دفاع مقدس و مجتمع هوایی سپهر تهران انجام شده است.

منتخبین پس از سازماندهی در گروه های همسان به اردوگاه محل اجرای طرح اعزام می شوند و طی دوره متناسب با روحیه هیجان طلبی و نشاط جوانان و نیز انقطاع از اشتغالات روزمره و قرار گرفتن در فضایی تفریحی و سیاحتی، در مسیر اهداف تربیتی طرح قرار می گیرند. برگزاری اردوهای فصل رویش از سال 84 آغاز و تاکنون بیش از  14.000 نفر در سطح کشور از این اردو بهره جسته است. قابل ذکر است این اردو بدلیل نیاز به آب و هوای مناسب با توجه به آیتم های موجود این اردوها در فصول گرم سال انجام گرفته است.


اردوهای راهيان نور جنوب و غرب کشور

اردوهای راهیان نور به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های موسسه در عرصه ترویج فرهنگ دفاع مقدس است. این موسسه از سال 1380هرساله افتخار این را دارد که میزبان بیش از 40.000 نفر از زائرین کربلای ایران متشکل از دانشجویان دانشگاه ها و نخبگان علمی و نیز سازمان ها و نهاد های مختلف کشور باشد. مخاطبین این اردوها طی سالهای گذشته عمدتاً در قالب ستادهای راهیان نور شهید صیاد شیرازی و شهید آوینی سازماندهی شده و خدمات فرهنگی و اجرایی مورد نظر را دریافت می­نموده اند.


 امور فرهنگی و اجرائی یادمان های دفاع مقدس درجنوب و غرب کشور

مأموریت اداره یادمانهای دفاع مقدس جنوب و غرب کشور در سالهای83و84و85و 86 و 87 و 88 از سوی ستاد مرکزی راهیان نور (بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس) به این موسسه محول گردید.

 

آمارگیری و ارتباط با زائرین مناطق عملیاتی دفاع مقدس

این طرح شامل 3 بخش  آمار گیری،  توزیع بسته های فرهنگی و تداوم ارتباط با زائرین از طریق تولیدات  ارتباطی موجود در بسته های فرهنگی انجام پذیرفت. این طرح به صورت گسترده و به سفارش ستاد مرکزی راهیان نور در سال های 84  تا 88 انجام گردید. بدین صورت که در مبادی ورودی هر یادمان تیمی مجهز به دستگاه های آمارگیری و نیروهای تعلیم دیده در بازه زمانی ابتدای اسفند تا اواسط فروردین تمام ترددها (اتوبوس و ماشین شخصی) را با ذکر تعداد زائر ثبت کرده و تیم فرهنگی نیز به توزیع بسته های مختلف فرهنگی می پرداختند که سالیانه بیش از یک میلیون بسته فرهنگی تولید و توزیع می شد.

اداره شبكه فرهنگي امتداد

طراحی و اجرای شبکه فرهنگی امتداد با رویکرد ترویج فرهنگ دفاع مقدس، جهاد و پایداری از سال 84 باهمکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آغاز گردید و اکنون نیز ادامه دارد. این شبکه شامل مجموعه ای از فعالیتهای تداوم ارتباط با مخاطبان از طریق سامانه های ارتباطی تلفن گویا، دریافت و ارسال هوشمند پیامک، پاسخگویی به سوالات، دریافت نامه و پاسخگویی به آنها، ارسال نشریه امتداد و نیز برگزاری همایش و ویژه برنامه هایی برای مخاطبان، فعالیت ارزشمندی داشته است. در این میان، تولید و انتشار پر مخاطب ترین نشریه فرهنگی کشور به تعداد 65 شماره از فعالیتهای بارز این شبکه بوده است که مشترکان آن در برهه ای به بیش از 30000 نفر رسیده است. قابل توجه آنکه صاحب امتیازی نشریه امتداد در سال 1390 به این موسسه واگذار گردیده و به مسیر رشد و شکوفایی خود ادامه خواهد داد.

 

 کتاب و محصولات فرهنگی

موسسه با تشکیل شبکه بزرگ تولید، عرضه و توزیع کتاب و محصولات فرهنگی عماد مجموعه فعالیتهای ذیل را در سطح ملی شکل داده است :

تولید بیش از 50 عنوان محصول فرهنگی فاخر با موضوع دفاع مقدس مثل کتب:

از معراج برگشتگان، شبهای قدر کربلای 5، هنر اهل بیت، زود پرستو شو بیا، نبرد در آسمان(اولین کتاب با جلد سه بعدی)، شبیخون به خفاش(اولین رمان اطلاعاتی انقلاب)، شاهد بیاوریم، آب و نان، تفحص، از او (حاجی کویتی) و ... 

·        تولید کتاب، محصولات و بسته های فرهنگی با توجه به نیاز مخاطبین

·        پخش انحصاری کتب استاد دکتر مرتضی آقا تهرانی و دیگر اساتید معظم حوزه و دانشگاه

·        مجری و ارائه دهنده طرح های ترویج فرهنگ کتابخوانی

·        تشکیل بانک جامع اطلاعاتی در حوزه­ی محصولات فرهنگی و دفاع مقدس

·        برگزاری نمایشگاه های بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی به نام خاکریز در مناطق عملیاتی دفاع مقدس 

·        توزیع محصولات فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور

·        تامین کتب و محصولات فرهنگی جهت برپایی نمایشگاه های استانی و شهرستانی

·        ارائه خدمات مشاوره ای و اورژانس کتاب

·        برگزاری کارگاه های آشنایی با مطالعه و نویسندگی در زمینه کتاب و محصولات فرهنگی

·        ایجاد اشتراک و ارسال تلفنی کتاب و محصولات فرهنگی

·        ایجاد سیستم مشاوره کتاب

فعالیت های رسانه ای

موسسه فعالیتهای رسانه ای خود را تحت عنوان «ره آوین» با پوشش هنری و رسانه ای فعالیت های خود آغاز نموده و در ادامه این مسیر صدها تولید در عرصه های مختلف فرهنگی بویژه راهیان نور، دفاع مقدس و ... را توسط کادری متدین و متخصص متشکل از طلاب و دانشجویان به ثمر رسانده است که بخش زیادی از تولیدات این مرکز در سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

 

 جشنواره کریمه اهل بیت

اجرای چهارمین دوره جشنواره کریمه اهل بیت در سال 1389 به سفارش اداره کل ارشاد اسلامی استان قم از جمله فعالیتهای چشمگیر موسسه بوده است. در این راستا بخشهای مختلف تبلیغات و روابط عمومی، اجرایی و پشتیبانی، نمایشگاه و مراسم، نشست ها و برنامه های جنبی و... توسط تیمهای اجرایی و فرهنگی هنری موسسه، برنامه ریزی و انجام گردید.

 

معرفی موسسهنظرات و انتقاداتهمكاري با موسسهتماس با ماجستجوی پیشرفته
            
             
             تمامي حقوق اين سايت متعلق به موسسه فرهنگي هنري طلايه داران نور آفاق مي باشد.1393